zapisz się teraz

Punkta do medytacji

PDF
2020-06-28
Droga życia
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

(Mt 10,37-42)
Jezus powiedział do apostołów: Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto przyjmuje proroka, jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego, jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma. Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody.


MPZ – poproś Boga, aby wszystko co będzie się działo w czasie tej modlitwy było skierowane ku Niemu.
Obraz: wyobraź sobie swoje szczęście. Chwile, w której jesteś radosny, spełniony, kochany. Możesz przywołać wspomnienia z przeszłości lub wyobrazić sobie taki stan.
Prośba o owoc: o doświadczenie szczęścia w swoim życiu.


1. „bardziej niż Mnie” Właściwy porządek


Jezus nie neguje miłości do bliskich. Nalega jednak na uporządkowanie jej. Są one ważne ze względu na Twoje zbawienie. Popatrz po kolei na Twoje relacje z bliskimi, czy są one uporządkowane?
Pomyśl o kimś, kogo bardzo kochasz, z kim jesteś bardzo blisko, o kimś, kto jest Ci bardzo drogi i powiedz do niego w myślach: "Bardziej pragnę być szczęśliwy, niż mieć Ciebie". Zobacz, co się dzieje w Twoich uczuciach? Powtórz w myślach: "Wolę być szczęśliwy, niż mieć Ciebie. Gdybym miał możliwość wyboru, bez wahania wybrałbym szczęście".

2. „swego krzyża” Mój krzyż

Jezus prosi Cię, byś w swoim życiu na serio potraktował swój krzyż. Nie uciekał od niego i nie zrzucał go na inne barki, nawet na barki Jezusa. Twoim krzyżem jesteś często Ty sam, ten prawdziwy, który czasem nie jest lubiany przez samego siebie. Zobacz, jak dzisiaj wygląda Twój prawdziwy krzyż. Przed czym tyle uciekasz w życiu? Od czego się wzbraniasz?

3. „nie utraci swojej nagrody” Miłość do drugiego człowieka


Jezus potwierdza, wartość niesienia miłości innym. Przekraczając swoją strefę komfortu, przechodząc ponad swoimi luksusem, Jezus obiecuje nagrodę. Jest to nagroda nie tylko wieczna, ale także już ta w chwili obecnej. Pomyśl o zmianach jakie dokonują się w Tobie, dzięki służbie, którą podejmujesz dla drugiego człowieka. Zobacz, które z tych działań podejmujesz z miłości do nich, a które dla własnej satysfakcji.

Rozmowa końcowa: porozmawiaj z Jezusem na temat tego wymagającego tekstu ewangelii. Poproś Go jeszcze raz, by uzdalniał Cię do szczęścia w miejscach, gdzie jeszcze go nie doświadczasz.
Ojcze nasz…

Przeszłe

strzalka strzalka

Przyszłe

Obecne

21-06-2020
Nie bójcie się!
XII Niedziela Zwykła

Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli. Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.

Czytaj dalej
05-07-2020
Droga za Jezusem
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.

Czytaj dalej
14-06-2020
Pasterz owiec i jego pomocnicy
XI Niedziela Zwykła

Jezus widząc tłumy ludzi, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce nie mające pasterza.

Czytaj dalej
12-07-2020
Ziemia żyzna
XV Niedziela zwykła

Posiane w końcu na ziemię żyzną oznacza tego, kto słucha słowa i rozumie je.

Czytaj dalej
07-06-2020
PRAGNIENIE ZBAWIENIA
Uroczystość Najświętszej Trójcy

Jezus powiedział do Nikodema: Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.

Czytaj dalej
19-07-2020
Bóg daje czas
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

«Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?» A on im odrzekł: «Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy.

Czytaj dalej
28-06-2020
Droga życia
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.

Czytaj dalej
kopertaZapisz się do newslettera
i otrzymuj cotygodniowe wprowadzenie do modlitwy

1 dodać 2 =
Zapisz

© Copyright Szkoła Kontaktu z Bogiem - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt: SkyCMS Virtual Services - Strony Internetowe