zapisz się teraz

Punkta do medytacji

PDF
2019-06-02
Wniebowstąpienie
Wniebowstąpeinie

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jeruzalem. Wy jesteście świadkami tego.

Oto Ja ześlę na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż będziecie przyobleczeni w moc z wysoka».

Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce, błogosławił ich. A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba.

Oni zaś oddali Mu pokłon i z wielką radością wrócili do Jeruzalem, gdzie stale przebywali w świątyni, wielbiąc i błogosławiąc Boga. Łk 24, 46 - 53

Prośba: o łaskę nowego sposoby życia w Jezusie.

  • Pozostać i oczekiwać. Mówi im to w momencie, kiedy ma odejść, kiedy będą odczuwać żałobę, może swoistą pustkę. Bo takim już Go więcej nie zobaczą. Pozostać i oczekiwać. Co Ty robisz w podobnej sytuacji? Na co oczekujesz?
  • Mowa również o przyobleczeniu w Ducha Świętego, w moc z wysoka. Warto rozważać i nieustannie uświadamiać sobie, że chodzi o moc, której jedynym językiem jest miłość, jedyną siłą jest miłość, jedynym sposobem działania jest miłość. Uczniowie otrzymują Ducha przebaczenia, pojednania, łagodności, cierpliwości, dobra, prawdy. Dla nas słowo moc ma inne skojarzenia: siła, przebojowość, agresja, nierzadko przechodząca w prze-moc. Moc Ducha zaś jest zawarta we wrażliwości, w sercu, które zaczyna kochać tam, gdzie po ludzku wydaje się niemożliwym kochać. Być blisko kogoś, gdzie trudno być blisko…
  • Uświadom sobie również, co kryło się ciągle w sercu uczniów. Ciągle mieli jakieś oczekiwania wobec Jezusa: czy przywróci królestwo Izraela. O jakim królestwie marzyli? Tym ziemskim? Posłuchaj, co obiecuje im Jezus: Ducha, który sprawi, że będą świadkami, będą o Nim świadczyć. Aby o Jezusie świadczyć trzeba Go najpierw do-świadczyć. Trzeba przeżywać Jego życie w sobie.
  • Jezus unosi się w ich obecności do nieba, lub też zostaje wzięty do nieba. Oni są przy tym obecni, dlatego mogą być Jego świadkami – zobaczyli wszystko, doświadczyli wszystkiego. Taki sposób spotykania z Bogiem nie będzie już możliwy. W jaki sposób Ty się z Nim spotykasz, jak Go teraz doświadczasz? Czy chciałbyś spotykać się z Jezusem tak, jak uczniowie przed Wniebowstąpieniem? Dlaczego? Czy masz doświadczenie obecności i działania Ducha w Twoim życiu – obietnicy Ojca?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.

Opracował: O. Grzegorz Ginter SJ

Przeszłe

strzalka strzalka

Przyszłe

Obecne

26-05-2019
Miłość działająca
VI Niedziela Wielkanocna

Potrzebujesz miłości? Jakiej?

Czytaj dalej
09-06-2019
Duch Jezusa
Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Duch potrafi przyjść z różnych stron. 

Czytaj dalej
19-05-2019
Chwała Boża
V Niedziela Wielkanocna

„Człowiek jest stworzony, aby Pana, swego Boga, chwalił…”.

Czytaj dalej
16-06-2019
Więzi intymne
Niedziela Najświętszej Trójcy

Więzi i jeszcze raz więzi...

Czytaj dalej
12-05-2019
Daj się poznać
IV Niedziela Wielkanocna

Moje owce słuchają mego głosu...

Czytaj dalej
30-06-2019
Panie, co mam zrobić z moim oburzeniem?
XIII Niedziela zwykła

Jezus wysłał posłańców przed sobą, aby...

Czytaj dalej
02-06-2019
Wniebowstąpienie
Wniebowstąpeinie

Wy zaś pozostańcie w mieście, aż będziecie przyobleczeni w moc z wysoka.

Czytaj dalej
kopertaZapisz się do newslettera
i otrzymuj cotygodniowe wprowadzenie do modlitwy

1 dodać 2 =
Zapisz

© Copyright Szkoła Kontaktu z Bogiem - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt: SkyCMS Virtual Services - Strony Internetowe