zapisz się teraz

Punkta do medytacji

PDF
2022-01-02
Światłość Prawdziwa
II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. Pojawił się człowiek posłany przez Boga - Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz /posłanym/, aby zaświadczyć o światłości. Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Na świecie było /Słowo/, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego - którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili. A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy. Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie. Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali - łaskę po łasce. Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył. (J 1,1-18)

Zobacz przez chwilę, że jesteś TERAZ przed Bogiem. On Cię ogarnia, jak promienie słoneczne.

Modlitwa przygotowawcza: poproś o łaskę zatrzymania się tylko na Nim - Twoim Bogu.

Wyobrażenie: zobacz światło rozpraszające ciemność. Może to być paląca się świeca w małym, ciemnym pomieszczeniu. Może latarnia morska, która rozświetla mroki nocy na morzu.

Prośba: Abym dostrzegał Prawdziwe Światło, którym Ty chcesz być Panie dla mnie.

1. Ciemność.

Pomyśl o tym, co ci się kojarzy z ciemnością: noc, osamotnienie, grzech, ...

Co jest ciemnością w tobie? Nie oskarżaj się teraz, tylko próbuj poznać i pokazać Bogu to co jest chore w Tobie i potrzebuje uzdrowienia. 

2. Światło.

W Ewangelii św. Jan mówi o Bogu, że jest Światłością i Słowem – co to dla mnie znaczy? Mam też żyć z Bogiem, być jego dzieckiem, ale jak?  Zobacz jak bardzo potrzebujemy światła, nawet dosłownie... ile radości daje nam słoneczny dzień. Może jeszcze bardziej szukamy światła w naszym życiu emocjonalnym i duchowym, jasności w decyzjach i w postępowaniu, w relacjach. Pragniemy światła, które pokonuje nasze lęki, obawy.

Co oznacza dla ciebie, że Bóg jest Słowem i Światłem? Zobacz, że Bóg nie chce przychodzić w “abstrakcyjny sposób”, jako oderwany od naszego życia Pan i Sędzia, który wygodnie obserwuje nas sobie z góry. On schodzi do nas na ziemię, do naszego życia. Jako Światło i Słowo odpowiada na nasze potrzeby, mówi to, co daje życie i szczęście. Świeci tam gdzie jest ciemność i lęk. Doświadczyć bycia Bożym dzieckiem to doświadczyć Jego Miłości, poproś Go o tą łaskę, jeśli tego potrzebujesz.

Oderwij wzrok od tego co jest w ciemności i popatrz teraz na Tego, który przyniósł Światło na ziemię. Jezus Chrystus, Bóg, który z miłości do ciebie stał się człowiekiem! Zrobił to, abyś nie musiał tkwić w tej ciemności. 

Przyjmij Światłość Prawdziwą.

Chwała Ojcu...

Przeszłe

strzalka strzalka

Przyszłe

Obecne

26-12-2021
Jezus odkrywa prawdę o sobie.
Święto Świętej Rodziny

Jezus uczy się jak każdy z nas. Dziś poznasz Go, w momencie kiedy odkrywa bardziej swoje powołanie. Spojrzenie na Niego pomoże Ci również w poznaniu siebie. 

Czytaj dalej
16-01-2022
Jezus chce być obecny w Twojej radości.
II Niedziela Zwykła

Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie ...

Czytaj dalej
19-12-2021
Otwartość Maryi na Ducha Świętego
IV Niedziela Adwentu

Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała: Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona.

Czytaj dalej
23-01-2022
Przyjąć Jezusa
III Niedziela zwykła

Rozwinąwszy księgę natrafił na miejsce, gdzie było napisane: «Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnych, abym obwoływał rok łaski od Pana».

Czytaj dalej
12-12-2021
Łk 3,10-18 - moralność to za mało
III Niedziela Adwentu Rok C

Za czym tęsknisz? Na jakiego Mesjasza czekasz? Spotkaj się z Janem, który mówi o ogniu i Duchu Świętym. 

Czytaj dalej
30-01-2022
Nie jest mile widziany
IV Niedziela zwykła

Syn Józefa? On nie może być przywódcą Izraela...

Czytaj dalej
02-01-2022
Światłość Prawdziwa
II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła.

Czytaj dalej
kopertaZapisz się do newslettera
i otrzymuj cotygodniowe wprowadzenie do modlitwy

1 dodać 2 =
Zapisz

© Copyright Szkoła Kontaktu z Bogiem - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt: SkyCMS Virtual Services - Strony Internetowe