zapisz się teraz

Punkta do medytacji

PDF
2020-04-05

NIEDZIELA PALMOWA

Chrystus uniżył samego siebie, dlatego Bóg Go wywyższył. Chrystus Jezus istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w tym co zewnętrzne uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych, i aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest Panem ku chwale Boga Ojca. (Flp 2,6-11)

 

Modlitwa przygotowawcza: prosić Pana, Boga naszego, aby wszystkie moje pragnienia, decyzje i czyny były w sposób czysty skierowane ku Jego chwale Jego Boskiego Majestatu

Zaangażowanie wyobraźni: zobacz Jezusa, którego znasz.

Prośba do tej medytacji: Panie, pozwól mi poznać Twoje pragnienie względem mnie i je podzielić.

 

 1. „ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi”

Jezus poznał ludzkie życie. Zrozumiał kondycję. Doświadczył jej na sobie, albo bardziej w sobie. Zna także mnie. Zna także mnie do głębi – do moich najciemniejszych i najjaśniejszych stron. Zna moją historię i przeszedł ją razem ze mną. Nie spiesząc się zobaczę to, że mnie zna i nigdy mnie nie opuścił. Jego miłująca obecność jest przy mnie.

 2. „uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej”

Jezus jest posłuszny aż do śmierci. Zasłuchany, oddany, ufający Ojcu. Wypełnia swoją misję z miłości, nie ze strachu. Zmaga się w ogrójcu, przechodzi przez mękę, krzyż, śmierć po zmartwychwstanie. Zobaczę, że to jest Jego konkretna, aktywna miłość do mnie.

3. „Jezus Chrystus jest PANEM”

Jezus Chrystus jest PANEM całego wszechświata. Czasu i przestrzeni. To jednak, czy jest moim Panem zależy od mojej decyzji. Od odnawiania złożonego przed Nim wyznania wiary. Czy patrząc na moje życie w ostatnim czasie można wyczytać kto jest moim Panem ? Mojego czasu, spraw, relacji? Komu lub czemu poświęcam najwięcej zaangażowania, uwagi, energii?

Co szczególnie chcę powierzyć dziś mocy Jezusa Chrystusa Pana i Zbawiciela?

 

Porozmawiam o tym z Jezusem, którego znam.

Chwała Ojcu...

Przeszłe

strzalka strzalka

Przyszłe

Obecne

29-03-2020
WIERZYSZ W TO?
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Rzekł do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.

Czytaj dalej
12-04-2020
ZMARTWYCHWSTANIE
I NIEDZIELA WIELKANOCNA

Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

Czytaj dalej
22-03-2020
KU WOLNOŚCI
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Od wieków nie słyszano, aby ktoś otworzył oczy niewidomemu od urodzenia. Gdyby ten człowiek nie był od Boga, nie mógłby nic czynić.

Czytaj dalej
19-04-2020
POKÓJ
II NIEDZIELA WIELKANOCNA

Tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, Jezus wszedł, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam!

Czytaj dalej
15-03-2020
Moje pragnienia
III Niedziela Wielkiego Postu
Czytaj dalej
26-04-2020
SPOTKANIE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Wtedy oczy im się otworzyły i poznali Go, lecz On zniknął im z oczu. I mówili nawzajem do siebie: Czy serce nie pałało w nas, kiedy rozmawiał z nami w drodze i Pisma nam wyjaśniał?

Czytaj dalej
05-04-2020

NIEDZIELA PALMOWA

A w tym co zewnętrzne uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.

Czytaj dalej
kopertaZapisz się do newslettera
i otrzymuj cotygodniowe wprowadzenie do modlitwy

1 dodać 2 =
Zapisz

© Copyright Szkoła Kontaktu z Bogiem - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt: SkyCMS Virtual Services - Strony Internetowe