zapisz się teraz

Prowadzący

Szkołę Kontaktu z Bogiem tworzą dwa zespoły. Zobacz jezuitów, którzy wchodzą w ich skład i przeczytaj coś więcej na temat każdego z nich.

Tomasz Gągorowski SJ
Ekipa Północna

„Jeśli ktoś od dłuższego czasu odczuwa pragnienie życia konsekrowanego, to niech je zawierzy Kościołowi, a Kościół je zweryfikuje”. To zdanie, które wypowiedział pewien znany jezuita podczas mszy świętej w Święto Ofiarowania Pańskiego w 2015 r. poruszyło mnie do głębi, gdyż trafnie oddawało moją sytuację życiową w tamtym czasie.

Urodziłem się w 1985 r. w Zielonej Górze. Wiele lat mojego życia spędziłem jednak w Łodzi, gdzie, poszukując swojego miejsca w Kościele i w świecie, studiowałem prawo i pracowałem zawodowo.

W czasie studiów miałem okazję poznawać duchowość ignacjańską dzięki katolickiej wspólnocie prowadzącej akademik, w którym mieszkałem. Doświadczałem wtedy, że ten sposób modlitwy i życia mocno zmienia mnie i wielu moich przyjaciół. Po studiach trafiłem do Ośrodka Mocni w Duchu, w którym zetknąłem się nieco bliżej z jezuitami. Kamieniami milowymi na drodze odkrywania mojego powołania były dla mnie rekolekcje ignacjańskie. W trakcie drugiego tygodnia Ćwiczeń Duchowych w Kaliszu zobaczyłem wyraźnie, że Pan zaprasza mnie do Towarzystwa Jezusowego i że pragnę odpowiedzieć na to zaproszenie. Wstąpiłem do nowicjatu w 2016 r., następnie studiowałem filozofię na Akademii Ignatianum w Krakowie, a obecnie, w ramach tzw. „magisterki”, pracuję w jezuickim duszpasterstwie powołań oraz w Szkole Kontaktu z Bogiem.© Copyright Szkoła Kontaktu z Bogiem - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt: SkyCMS Virtual Services - Strony Internetowe