Tomasz Mazgaj SJ
Ekipa Północna

Od 25 lat oddycham, od 18 pływam, od 9 jeżdżę na rowerze, od 6 rapuję, od 5 jestem jezuitą, a od sierpnia 2022 jestem w ekipie prowadzącej SKB. Po maturze postanowiłem pójść na AWF Warszawa, ale nie zabawiłem tam zbyt długo - po roku przerwałem studia i rozpocząłem nowicjat w Gdyni. Dwa lata nowicjatu i później trzy lata filozofii w Krakowie. Teraz czas na SKB. ,,Dlaczego jezuici" ? Jak mantra powtarzające się pytanie, które słyszę od różnych ludzi. Już odpowiadam. Kiedyś ,,przez przypadek" trafiła w moje ręce książka - Heroiczne przywództwo. Tak rozpoczęła się fascynacja jezuitami, których historie były opisane w tej książce. Fascynacja, którą ciężko przyrównać do czegokolwiek innego, a wieloma rzeczami w życiu się fascynowałem. Dlaczego medytacja? - bo większość najważniejszych poruszeń duchowych w mojej drodze wiary, wydarzyło się w trakcie medytacji.
Jak pizza to Parma, jak pływanie to klasyk, jak rap to tekst, jak rower to szosa, jak ludzie to obecność, jak wiara to sens.