Andrzej Pietrzyk SJ
Ekipa Południowa
„I usłyszałem głos Pana mówiącego: «Kogo mam posłać? Kto by Nam poszedł?» Odpowiedziałem: «Oto ja, poślij mnie!»” Iz 6, 8

Urodziłem się w 1991 r. w Cieszynie na południu Polski. Dzieciństwo i młodość spędziłem w nieodległej wiosce Pruchna. Ten obszar był tłem i przestrzenią dorastania oraz szukania swojego miejsca w świecie i Kościele. Cały region to tygiel wyznań, o najwyższym w Polsce odsetku ewangelików. Więc mogę powiedzieć, że ekumenizm jest dla mnie nie tylko bardzo ważny, ale też naturalny i oczywisty. Po ukończeniu liceum w Cieszynie studiowałem geografię w Krakowie. Jednocześnie angażowałem się w pomoc misjom przy Salezjańskim Wolontariacie Misyjnym, z którym pojechałem do Peru, aby przez rok pracować w Limie. Po tym doświadczeniu pracowałem jeszcze dla Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie, po których Bóg wyraźnie zaprosił mnie do bycia jezuitą.

Od tego czasu cieszę się z bycia duchowym synem św. Ignacego z Loyoli. W życiu staram się oddychać dwoma duchowymi płucami. Modlitwą ciszy – medytacji i kontemplacji oraz radosną i żywiołową modlitwą charyzmatycznego uwielbienia. Towarzyszenie w procesie rekolekcji jakim jest Szkoła Kontaktu z Bogiem to wielki dar i przywilej, a jednocześnie okazja do pomagania innym na drodze relacji z Bogiem. Z Bogiem, którym jest Ojcem pełnym zachwytu i niespodzianek!

Uwielbiam słuchać o tym, co Ojciec robi w życiu swoich dzieci. Słuchać a potem dzielić się tym co zrobił dla mnie i dla tych, których kocham.