2° ekipa Południowa: 30.10.2024-04.11.2024 - Bolesławiec, ul. Zgorzelecka 27, 59-700

Bolesławiec słynie z produkcji unikatowej ceramiki bolesławieckiej, która jest rozpoznawalna i ceniona na całym świecie za swoją trwałość i piękno. Rekolekcje ignacjańskie (w ciszy) będą odbywać się w Domu Sióstr Adoratorek Krwii Chrystusa (nieopodal Muzeum Ceramiki).

Dom Sióstr_Bolesławiec

Dom Sióstr_Bolesławiec_2

Dojazd: Do Bolesławca (woj. dolnośląskie) można dojechać pociągiem lub autobusem PKS. Dom Sióstr mieści się przy głównej ulicy wylotowej na Zgorzelec. Idąc od Dworca PKP warto kierować się w prawo, (ok. 15 min.) wzdłuż torów ulicami: Chrobrego, Tamka, Bohaterów Getta, Wesołą i na dużym skrzyżowaniu ze światłami na ulice Zgorzelecką (kierunek na Zgorzelec), gdzie znajduje się Dom Zakonny Sióstr Adoratorek. Obok tego skrzyżowania jest również dworzec PKS. Dom Sióstr znajduje się naprzeciwko supermarketu Carrefour.

Atuty miejsca:

W Bolesławcu jest kilka miejsc, gdzie w ramach rekolekcji można pospacerować w ciszy, z dala od zgiełku:

1. Przyklasztorny ogród sióstr Adoratorek. U Sióstr będą odbywać się rekolekcje.
  2. Park im. Harcmistrza Huberta Bonina. Park położony jest blisko centrum, ale oferuje spokojne ścieżki spacerowe, staw i miejsca do odpoczynku.
  3. Las wokół rzeki Bóbr. Wzdłuż rzeki znajdują się ścieżki spacerowe prowadzące przez lasy i tereny zielone, które są ciche i spokojne.
  4. Rynek w Bolesławcu. Rynek ma średniowieczny rodowód, ale obecna zabudowa to w większości efekt późniejszych wieków, w tym renesansu i odbudowy po II wojnie światowej, mimo ścisłego centrum można znaleźć tam zaciszne miejsce sprzyjające refleksji.

Ważne godzinydzień przyjazdu rozpoczynamy zakwaterowaniem od 16:30 (o 18:00 jest kolacja; o 19:30 jest Eucharystia). Dzień wyjazdu kończymy obiadem o 12.15.

Koszt rekolekcji: 350 zł

• Jeśli nie jesteś w stanie pokryć kosztów, to daj nam śmiało znać w wiadomości prywatnej. To nie może być przeszkodą w uczestnictwie w naszych rekolekcjach.
  • Jeśli masz pragnienie i możliwość wspomóc działanie Szkoły Kontaktu z Bogiem, możesz złożyć większą ofiarę. Twoja ofiara będzie przeznaczona na wsparcie dla osób, które z różnych przyczyn nie mogły pokryć całej kwoty.

Rekolekcje dla młodych mężczyzn i kobiet w wieku od 18 do 28 lat.

Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona. O przyjęciu zapisów decyduje kolejność zgłoszeń.

Rekolekcje prowadzi Ekipa Południowa

Kontakt: tel.: 797 907 662 (o. Bartek); 515 371 821 (br. Krzysiek);